Connect with us

Basketbol

Ünilig 2. Hafta Sonuçları

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu ve KKTC Basketbol Federasyonunun ortaklaşa organize ettiği Üniversiteler Basketbol Ligi’nde ( UNİLİG ) ikinci hafta oynanan maçlarla tamamlandı.
4 takımın mücadele verdiği ligde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) haftayı galibiyetle kapattı. Ünilig’de 3’üncü ve son hafta oynanacak maçların ardından şampiyonluğa ulaşan ekip belli olacak.
YDÜ’den İskele’de farklı skor : 97-47
(31 Mayıs) İskele Spor Salonu’nda ilk haftanın 2 galip takımı karşı karşıya geldi. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), YDÜ’yü ağırladığı maçı Lefkoşa ekibi 97-47 galip tamamladı. YDÜ’de Batuhan Tüzmen 26 sayı ile oynarken, Günay Ertopaloğlu da 20 sayı üretti. DAÜ’de en fazla sayıyı üreten isim Uğur Kaya (17) oldu.

GAÜ’den 55 sayılık fark: 96-41
Ünilig’de dün akşam oynanan maçta ise GAÜ ile Rauf Denktaş Üniversitesi mücadele verdi. Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi ev sahibi takım 96-41 kazandı. GAÜ’de Ali Erdem Tiryakioğlu ile RDÜ’den James Baker 20’şer sayı ile maçın en skorer isimleri oldular.
Puan Sıralaması Şöyle:
Takım O G M P
1-YDÜ 2 2 – 4
2-DAÜ 2 1 1 3
2-GAÜ 2 1 1 3
4-RDÜ 2 – – 2

6 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Basketbol