Connect with us

Basketbol

UNİLİG şampiyonu YDÜ

KKTC Basketbol Federasyonu’nun ve KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun ortaklaşa organize ettiği Üniversiteler Basketbol Ligi’nde ( UNİLİG) oynanan son hafta maçlarının ardından şampiyon belirlendi.

Üçüncü ve son hafta bu akşam oynanan maçlarla tamamlandı ve Yakın Doğu Üniversitesi şampiyonluğunu ilan etti. Günün ilk maçında Başaran Spor Salonu’nda Raif Denktaş Üniversitesi ile DAÜ karşılaştı.

Maçı 74-61 kazanan DAÜ, iki galibiyete ulaşarak ligi ikinci tamamladı. Gecenin ikinci maçında YDÜ ile GAÜ, RA-25 Spor Salonu’nda karşılaştı. 2’de 2 yaparak bu maça çıkan YDÜ, GAÜ karşısında 90-67’lik skor ile galip gelerek ÜNİLİG’in 2021 yılı şampiyonu oldu.

En değerli oyuncu Batuhan Tüzmen seçildi

Maçın ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyon YDÜ’ye kupasını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu takdim etti.

En değerli oyuncu YDÜ’den Batuhan Tüzmen seçilirken, ödülünü Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’in elinden aldı. Ligi ikinci tamamlayan DAÜ’ye kupasını KKTCBF Ünilig Sorumlusu Ali Tüzükan verirken, üçüncü GAÜ’ye kupasını Üniversiteler Spor Federasyonu Yetkilisi Sinem Ersoy takdim etti.

5 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Basketbol